Vianočné ozdôbky po prvýkrát

Musím povedať, že som skôr zástanca sedliackeho typu stromčeka. Každý rok suším a vešiam na stromček pomaranče pokrájané na plátky, slamené ozdoby, občas aj perníčky....a tak keď som ešte niekedy počas leta uzrela nápad vykrajovať z pomarančových šupiek rôzne tvary, hneď bolo jasné, aké ozdoby pribudnú na vianočný stromček tento rok. 

Ozdoby sa vykrajujú k čerstvej šupky formičkami na perníky. Sušenie bol celkom boj, pretože pomarančové šupky sa rady skrúcajú do rôznych tvarov, preto som šupky najskôr jeden deň sušila, potom som ich rozložila do novín a položila na ne ťažký kufrík s náradím a keď sa trošku vyrovnali opäť som sušila a opätovne vyrovnávala. I tak sa mi ich nepodarilo vysušiť úplne dorovna, ale nejak veľmi to nevadí. Dierky som robila aj po úplnom dosušení s krížovým šraubovákom. No a čo je viac sedliacke ako ľanový motúz, všakže? Takže pred pár dňami som si ho odniesla z obchodu a dnes večer som svoje dielko dokončila.

Musím povedať, že sa z ozdôbok skutočne teším a už sa teším až prepukne skutočná pomarančová sezóna, dokúpim si formičky na vykrajovanie a budem sušiť a vyrovnávať o sto šesť:)) Tieto ozdôbky boli zatiaľ asi zo 4 pomarančov a boli skôr také skúšobné.

Pomôcky na výrobu:)

Pozdávajú sa Vám takéto ozdôbky? A celkovo mávate na svojich stromčekoch perníčky, slamené ozdôbky, či pomarančové plátky?

A chytajú Vás už takéto vianočné príspevky? Okolo mňa zatiaľ vianočná eufória ani len neprešla a tento článok som chystala niekedy na december, avšak, keď som ich dnes dokončila nedalo mi nedať ich sem:)))24 komentárov:

 1. Ďakujem za skvelý typ. :) Stromček máme vždy živý, takže je na ňom všetko- od perníčkov až po svetielka. Tento nápad je jednoduchý a krásny určite ho využijem :) Teším sa na viac tvojich vianočných nápadov :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jój to som rada! Aj my máme vždy živý, takže tie prírodné ozdôbky sa k tomu hodia ešte viac:)

   Odstrániť
 2. krásné ozdoby, určitě to pěkně voní, mohla jsi do toho zapíchnout hřebíček, třeba jako oko koníkovi, pokud není moc malý :) já už chci Vánoce :))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. to je vynikajúci tunning pre koníka:D mňa to vôbec nenapadlo, takže vďaka za nápad!...tento rok máme takú peknú jeseň, že ma vianočná nálada ešte nechytá...ale už vidím, že po Halloweene, a teda dušičkách to na mňa príde:)

   Odstrániť
 3. To je dobrý nápad :)

  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 4. to je super, také podobné robíme doma s mamkou aj my :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. jéj, tak to iste musíte mať krásny stromček:)) Moja mamina na takéto zdobenia moc nie je, takže musím túto "funkciu" zastávať doma sama:))

   Odstrániť
 5. Milý nápad. :) Je to veľmi pekné! Tento rok si nejaké pripravím aj ja!

  Pozývam ťa na môj blog: momosbeautydiary.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :) tak posiela veľa tvorivej a pozitívnej nálady k práci:)

   Odstrániť
 6. Eli, je to naozaj krásne a takto ozdobený stromček musí vyzerať a ešte aj voňať nádherne! Máš pravdu, tie staršie ozdôbky, ktoré sme zdedili po babke a vôbec, vtedajšie Vianoce majú veľké čaro. Aj slamenné ozdôbky, pozlátené šušky mám veľmi rada. Mňa teda vôbec neprepadávajú tieto moderné štýly Vianoc a zdobenia a už vôbec sa nechystám zdobiť stromček jednofarebne, keď vidím, čo je to pre malé dieťa, všetky tie farby a svetielka. Takže som naďalej trápna a staromódna a náš stromček hýri mnohými farbami :-D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mne sa na stromčeku veľmi nepáčia chladné farby ako modrá, strieborná, prípadne iba čisto fialové...inak mi je už jedno, či je zladený alebo nezladený, hlavne nech ide z neho pocit tepla(zlaté, červené tóny a samozrejme svetielka:)

   Odstrániť
 7. Odpovede
  1. :) no ďakujem za také ohodnotenie:))

   Odstrániť
 8. Jee Eli, to je nádhera! Veľmi milé :) si presne môj typ osoby, čo sa týka zdobenia stromčeka :) Tiež mám rada skôr takéto jednoduché ozdoby, náš stromček je vždy ovešaný všetkým možným, pra pra guľami, všelijakými vtáčikmi a kravinkami, a tiež slamenými a doma vyrobenými ozdôbkami, mám ešte také, ktoré sme vyrábali so sestrou ako deti :) Proste mám rada stromček s vlastnou dušou a tradíciou. U mňa nikdy nebude hroziť chladná ohava s modrými guľami a striebornými mašľami, blee :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj starká má ešte stále na stromčeku také papierové ozdoby, čo som jej robila ako cca ý ročná školáčka, tak ma to vždy zahreje pri srdiečku, keď ich tam vidím visieť:)

   Odstrániť
 9. Odpovede
  1. Ak máš rada takéto ručne robené ozdôbky určite vyskúšaj:)

   Odstrániť
 10. Odpovede
  1. AJ ja som bola nadšená, keď som ho našla...musela som ho hneď vyskúšať....a stačilo ho doplniť ľanovým motúzom a proste nádhera...teda mňa sa tieto ručne robené vecičky veľmi páčia:)

   Odstrániť
 11. wááu, super nápad :) To bude krásne voňať

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ono keď sú ozdôbky už takto úplne vysušené, tak nejak veľmi vôňu necítim...ale teším sa z nich aj tak:))

   Odstrániť
 12. miluju tvoření!!!! a taky už odzobuju o 106 :) toto musí být super voňavé. Jednou jsem na privátě sušila kolečka mandarinek a pomerančů a udělala si výzdobu.... ale dal se mi do toho mol a když jsem se po vánocích vrátila na privát, tak mi všude lezlo hrozně moc červů, hlavně po stropě - bylo to tedy extra odporné, snad se nic takového nestane!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som tiež rozmýšľala nad tým, koľko mi to asi vydrží, ale keď sme mali doma pomaranče, nedokázala som odolať a chcela som skúsiť ozdoby vyrobiť. Ďalšiu várku plánujem až tesne pred Vianocami, nech sa mi s tým čosi nestane....Inak ja si pamätám ako som ešte ako malá sušila pomarančové šupky do školy, kde sa to zbieralo a viem, že sme mávali doma celkom veľké kopy a našťastie sa nám nikdy nič podobné ako tebe nestalo...mať podobný zážitok, tak už asi s pomarančmi neexperimentujem:D

   Odstrániť

Ďakujem za každý jeden komentár! Vážim si ich a budem sa snažiť na všetky Vaše otázky odpovedať! <3

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...